ІЗМАЇЛ: Фестиваль психолого-педагогічних інновацій

Новости

Протягом кількох років Ізмаїльський державний гуманітарний університет презентує себе на рівні різних наукових проектів. Цей заклад освіти став переможцем декількох міжнародних конкурсів, а також конкурсів наукових проектів, ініційованих Міністерством освіти, що фінансуються з держбюджету.

Другий Придунайський фестиваль психолого-педагогічних інновацій, що пройшов в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті, став вже традиційним. Цей креативний простір сприяє підвищенню компетентності, кваліфікації практикуючих психологів, педагогів і керівників. В аудиторіях одночасно проводилися 4 тренінги по емоційному вигоранню в роботі педагога, ігрових технологій на уроках математики в середніх та старших класах, застосуванню комп’ютерних технологій для ефективності сучасного уроку, метафоричні асоціативні карти, методи арт-терапії у позакласній роботі та багато чого іншого, що знадобиться для створення практичної, творчої нової української школи. Слухачами та учасниками були модератори новацій в освіті. Один з організаторів – деканат педагогічного факультету університету.

А от новина, що Ізмаїльський державний гуманітарний університет виграв конкурс Міністерства культури та освіти, стала першочерговою. У січні в університеті стартував держбюджетний проект, який фінансується міністерством освіти та науки. Він має назву «Регіональна література та живопис етнічних груп українського Придунав’я як засіб формування колективної ідентичності локального соціуму». Проект міждисциплінарний та міжкафедральний. Він подавався спільно кафедрою загального мовознавства слов’янських мов і світової літератури, а також кафедрою української мови та літератури. Мета проекту – підготувати методичне забезпечення для шкіл та вузів курсу «Література рідного краю».

Проект, що став переможцем на рівні України,багато у чому новаторський, адже подібної ідеї в науковому світі України ще не було – розповідають професори, Тетяна Шевчук і Галина Рабедюк. В регіоні склалася ситуація, коли школи отримують від міністерства освіти розпорядження, прочитати курс «Література рідного краю», але не існує методичного забезпечення, окрім поодиноких збірок поезії, виданих ентузіастами. Не має загальної картини різноманітності авторів та їх творів. Отже, буде створена антологія всіх авторів півдня Бессарабії, ті твори, які написані іншими мовами будуть перекладені українською мовою фахівцями університету. У збірці буде представлена літературна спадщина бессарабських німців, болгар, молдаван, гагаузів, албанців, українців.

Програми шкіл України протягом останніх років велику роль відводять регіональній літературі. Другий важливий аспект полікультурний регіон вимагає роботу з молоддю. В цьому сенсі толерантна єдність різних культур, які існують поряд, необхідна складова. Тому проект, який виграв та буде реалізований на базі Ізмаїльського державного гуманітарного університету має важливу освітню, наукову та загальнокультурну роль.

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *