Зайві ОТГ Урбанського або як говорити нісенітниці впевненим тоном

Новости

Голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський не знає адміністративно-теріторіального устрою Одеської області.

До такого висновку можна прийти, якщо прочитати його коментар про другий етап реформи децентралізації, в якому він перерахував об’єднані територіальні громади.

“В Одеській області вже активно розвиваються Куяльницька, Балтська, Затишанська, Захарівська, Подільська, Кілійська, Маяківська та багато інших”, — повідомив голова облради.

Насправді ж, як зазначила регіональний консультант Одеського відділення Асоціації міст України Оксана Піднебесна, Анатолій Урбанський у своїй промові помилився двічі. Серед перерахованих головою облради громад не існує Захарівської та Подільської. Та, якщо  Захарівська ОТГ досі залишається на стадії громадських обговорень з літа 2018 року, то Подільської громади не може існувати в принципі.

“По-перше, він назвав Захарівську ОТГ, якої не існує, останні громадські слухання там відбувалися ще влітку 2018 року. Так, міг помилитися, обмовитися. Але ж він і далі несе нісенітницю. І каже, що існує в межах одного району дві громади — Подільська й Куяльницька. Це велика помилка. Існує Куяльницька ОТГ, яка утворилась навколо міста Подільськ, фактично “обійшовши” його, і не залишивши жодного села місту Подільськ, щоб воно могло до себе його приєднати і утворити ОТГ. А в уявленні пана Урбанського вона є, ця Подільська громада, хоча це просто місто”, — прокоментувала Оксана Піднебесна.

За її словами процес створення громад в Одеській області просувається дуже повільно та складно, хоча часу на реформування залишається не так вже й багато. Реформа повинна закінчитися у 2020 році.

До прикладу, створення Куяльницької ОТГ супроводжувалося багатьма суперчками. Зокрема, що вона створюється у невідповідності до перспективного плану утворення громад в Одеській області. Відпочатку в Подільському районі планувалося створити 3 громади, але всупереч пропозиціям експертів було утворено одну — Куяльницьку.

Загалом в Одеській області, повідомляє Піднебесна, існує 11 районів, де взагалі не створили жодної ОТГ. Змусити людей неможливо, бо об’єднання повинно відбуватися лише на принципах добровільності.

“Ми з колегами з Одеського центру розвитку самоврядування допомагаємо впроваджувати реформу децентралізації в регіоні, і слідкуємо за процесами створення ОТГ. Але результати невтішні. У нас тільки 30 % території області займають громади, всі інші сидять і чекають” — розповіла вона.

Причин на те багато, і в першу чергу — це  інертність людей. На них впливають так звані “місцеві еліти”, тобто ті ж депутати обласної ради. До того ж, керівники деяких районів прямо саботують реформу, оскільки не бажають втратити повноваження, насиджені місця та фінансування.

“Але чому Урбанський не знає територіального устрію області мене та моїх колег дуже дивує, а також дивує, що його прес-служба оту нісенітницю викладає у Фейсбуці на його офіційній сторінці.. Враження — що в обласній раді взагалі не володіють ситуацією в області, а тому напрошується питання — а як вони працюють? Кошти виділяються як? Якщо голова облради взагалі не орієнтується, де в нас створені громади, де не створені, що таке адміністративно-територіальна реформа…”, — підсумувала Оксана Піднебесна.

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *