Ізмаїл: злочинна влада на чолі с мером може залишити місто без «зелених легенів»

Новости

11 серпня громадські активісти Ізмаїла вийшли на чергову акцію протесту «Збережемо здорові дерева Ізмаїлу!»

Учасники акції виступили з вимогою зупинити незаконне знищення зелених насаджень міста, які, до того ж, є комунальною власністю громади.

Тема необгрунтованного знищення дерев у місті неодноразово вже підіймалася у місцевих ЗМІ. Однак, активісти постійно фіксують все нові факти неправильної обрізки дерев та їх подальшої вирубки. При цьому особи, які займаються вирубкою не мають жодних документів. Встановити організацію, яку вони представляють теж немає ніякої можливості.

Як повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці одна з учасників акції Ольга Орлова, на неодноразові подання запитів від громадських організацій і небайдужих містян з вимогами надати інформацію про документальне підтвердження незадовільного стану порубаних дерев та про подальшу долю деревини влада спромоглася лише на відписки, що громада не має права володіти такою інформацією. Однак, з огляду на статтю 143 Конституції України, повноваження територіальної громади поширюється на всі питання місцевого значення:

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

38975482_1861231300848834_6927861761177550848_n

Свої вимоги активісти розписали у зверненні до міського голови Абрамченка, серед яких -проведення інвентарізації зелених насаджень, які належать територіальній громаді Ізмаїлу та внесення їх та їхнього тану до єдиного реєстру зелених насаджень міста.

«В умовах південного степового клімату кожне дерево-скарб, який для нас випестували попередні покоління, а зараз влада чинить їх вирубку майже в промислових масштабах.
Ми збирали підписи під зверненням до городського голови Абрамченко А. В. з метою створення єдиного реєстру зелених насаджень міста з визначенням їх стану, віку, тощо. Населення було помірно активним. Підписів зібрано достатньо, акція носитиме неодноразовий характер.», — підсумувала активістка.

Місто Ізмаїл знаходиться на півдні Одеської облсті, в спекотній степовій місцині. Сьогодні у центрі міста проходила…

Опубліковано Ольгою Орловою Субота, 11 серпня 2018 р.

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *